Tänään täysin vapaapäivä. Vain illalla hieman valmistelutöitä alkavalle viikolle. Ensi viikolla ei siis eduskunnassa täysistuntoja, mutta itse en varsinaisesti lomaa pidä vaan olen sopinut viikolle useammankin puhe- ja keskustelutilaisuuden ja niiden materiaalien ja asioiden päivitykseen tänään illalla hieman aikaa. Mutta nyt muuten vain nautitaan pyhästä – siihen kuuluu luonnollisesti formulat ja ulkoilua. Ei muuta kuin liikkeelle.
…
Täytyy myöntää, että tällaisia päiviä elämä aina silloin tällöin kaipaa. Ei siis mitään aikataulua – ei mitään sovittua- vain aikaa. Aamulla ensin mökille sitten virpojia ja illansuussa vielä kävimme Elisa-kummitytöllä iltapalalla. Niin ja sen jälkeen heti hevostallillakin. Maneesilla hevosten kujahypytystä. Mitä muuta päivä olisikaan voinut pitää sisällään.
Muutenkin oikein rentouttava ja mukava viikonloppu takana. Hieman työtä – paljon hyviä ystäviä ja aikaa. Tästä on hyvä mennä uuteen viikkoon.