Huomenta! Kohta Voicen Heräämön aamun vieraana ja sitten myös Iskelmällä. Kääntäkääpä oikealle taajuudelle aamuvirkut.
Helsingin radiovisiittien jälkeen sitten paluu Hämeeseen ja tänään kiertuepäivää pysähdyksin Janakkala, Riihimäki, Hämeenlinna, Hattula… Nähdään.
…
Tukiryhmään liittyneitä:
639. Jarmo Arvaja, yrittäjä, Loppi
640. Markus Virtanen, IT-insinööri, Hausjärvi
641. Mervi Cadotte, San Clemente, USA
642. Arja Alakoski, Loppi
643. Sanna Sulanen, opiskelija, Hämeenlinna
644. Matti Lempinen, Hämeenlinna
645. Tarja Lehtola, palkkasihteeri, Riihimäki
646. Tomi Pärssinen, yrittäjä, Riihimäki
647. Hanna-Maija Heikinheimo, apteekkari, eläkeläinen, Loppi
648. Pirjo-Liisa Snellman-Tenhunen, erikoissairaanhoitaja, MTi, Riihimäki
649. Pauli Otava, hankintapäällikkö, Karkkila
650. Ulla Ekholm, sairaanhoitaja, Riihimäki
651. Eino Tuuri, Janakkala
652. Jorma Saarinen, filosofian tohtori, Hämeenlinna
653. Minna Sammatti, Riihimäki
654. Tiina Gisselberg, lastenhoitaja, artesaani, Riihimäki
…
Tuo tukiryhmän kasvu vain jatkuu. Aivan huikea juttu. Taitaa olla maamme suurin jo näissä vaaleissa. Ainakin aktiivisin ja kasvavin ja se toivottavasti tietää hyvää.
Tänään aloitin aamun siis Helsingissä. Aamu Voicen Heräämön vieraana ja sitten vielä Iskelmälle ja Voicen iltapäiväänkin matskua. Ainakin minulla oli hauskaa ja samalla sovimme haasteen. Voicen Heräämö tulee kesällä Lopelle ja Vaahteramäen Ratsastuskoululle ja silloin kisaamme ratsastuksessa. Naureskelivat ison miehen harrastukselle ja minäpä päätin näyttää ja haastaa. Katsotaan kuka sen jälkeen nauraa 🙂 Suvi Hartlin ainakin hepan selkään kanssani ja ajattelin, että kyllä se haaste muuten koskee myös Jani Nivalaakin. Eikös? Hauskoja kavereita Voicella.
Tässä jotain pätkää aamusta: Voicen Heräämö.
Ja tässä vielä toinen pätkä: Voicella…
…
Mutta siis nyt jo Voice ja kiertuepäiväkin takana. Helsingistä sitten paluu Hämeeseen ja Janakkalaan. Eilen siellä ja tänään siellä ja hyvää tunnelmaa, jutustelua ja tukijoitakin liikkeellä. Hyvä mieli. Sitten Kahvila Nanellasta Riihimäelle Timo´s Coffeeseen ja siellä mukaan liittyi ehdokkaistamme tällä kertaa Sari Rautio. Sarin kanssa rundia sitten Riihimäen lisäksi Hattulan Parolassa ja Hämeenlinnan Reskalla. Reskalla varsinkin väkeä hienosti liikkeellä ja muutama tiukkakin keskustelu. Hyvä niin. Hämeenlinnassa sitten vielä Huurresalon Meri-Tuulian, eli Nuoriso- ja opiskelijakampanjani vetäjän, kanssa kahvit ja kampanjan välitsekkaus kohti loppukiriä ja sitten takaisin Riihimäelle. Siellä vielä väkeä kahvilalla illansuussakin mukavasti. Eli oikein onnistunu päivä tämäkin.
Illalla vielä Vaali Volkkariin pakkasimme 1000 purkkia energiaa ja 500 pakettia Paussia. Eli huomenna jatkuu Hämeenlinnassa ja Riihimäellä Energiaa ja Paussia Työpäivää -kampanjamme. Mukana kokoomusnuoria ja kampanjamme aktiiveja niin Hämeenlinnan seudulta kuin Riihimäen seudultakin. Nähdään siis asemilla aamusta heti kello 06.30 alkaen. Aamun Timon Heräämö siis liikkeellä. Ja sitten asemalta Helsinkiin valtiopäivien juhlallisiin päättäjäisiin. Kunnia-asia.
…
Tukiryhmään lisää:
655. Henni Paajanen, Suunnittelija, Riihimäki