Huh. Joku jo varmasti luuli ettei tänään mitään blogiin. No vähällä teidät päästänkin nyt.
Tämä päivä meni sitten täydellisesti Pekkalan mökillä. Aamulla heräsin seitsemän aikaan ja sitten kahdeksaksi mökille. Salmen Urpo ja Laakson Asko tulivat lokasäiliön laittotalkoisiin. Ensin noussut pönttö ylös ja sitten monttua räjäyttäen syvemmäksi ja niin edelleen. Valmista ja kaunista tuli, kun Aholan Anssin ja Arttukin ehtivät hommiin. Päivällä talkoisiin liittyi myös rakas tätini Ella ja joukko ystäviäni. Haravat heiluivat ja kaunista jälkeä tuli. Kiitos kaikille.
Kello pn nyt 22.30 ja juuri mökiltä kotiin palasin. Aivan sellainen mukava työpäivä tästäkin tuli, mutta loistava sää sen kruunasi.
Huomenna aamulla yhdeksäksi AKK:lle Motorforumin pariin. Työpäivä siis alkaa ja illalla Riihimäen seutukunnan kokoomusneuvottelu eduskuntavaaleista.