Lauantai, 25.03.2006

Blogi, sunnuntaina 26.03.2006

Eilen tuli sitten ensimmäinen kuukausi näillä sivuillani täyteen. Kuukaudessa 1580 kävijää. Aika huikea määrä. Kiitos Teille kaikille.

Tänään sunnuntaina heräsin siis Rovaniemellä kello 7. Aamupala ja paukkupakkaseen ulos kohti lentokenttää. Pakkanen laski kuitenkin auringon noustessa kuin silmissä yön -20 asteesta aina lähelle nollaa. Huikea muutos.

Aamupalalla luin jälleen Lapin Kansaa. Kuntaministeri Hannes Mannisen edellispäivän kommentti Pelkosenniemen kuntaliitoksesta oli nostattanut tunteita. Manninen tuumasi, että kun ei yhdistyminen onnistunut niin on epävarmaa saako kunta enää harkinnanvaraista valtionapua. Tämä koettiin uhkailuksi ja asiaa paheksuivat mm. alueen kansanedustajat. Mielenkiintoisia aiheita.

Paluulento oli aikataulussa Helsinkiin ja jo ennen yhtätoista olin AKK:lla tekemässä illan Motoforumia. Ohjelma saatiin valmiiksi neljänmaissa ja sitten syömään ja kotimatkalle. Nyt illalla vielä enduron MM-sarjan tv-ohjelman käsikirjoituksen tarkistaminen ja sitten lepäämään.

Kommentit