Timo Heinonen 50 vuotta kahvitus kunnantalolla

Uutiset, maanantaina 20.01.2025
[cresta-social-share]

Kansanedustaja ja Lopen kunnanhallituksen puheenjohtaja Timo Heinonen järjestää 50-vuotispäivänsä kunniaksi vastaanoton ja kahvituksen Lopen kunnantalon valtuustosalissa maanantaina 17.2.2025. Kahvitus alkaa kello 14.

Heinonen ei toivo tilaisuuteen tuotavan kukkia eikä lahjoja. Muistamiset hän toivoo osoitettavan syntymäpäivärahastoon käytettäväksi lasten ja nuorten liikunta- ja kulttuuriharrastusten tukemiseen ja kehittämiseen. Muistamiset voi osoittaa Hämeen Osuuspankin tilille FI 27 5253 1540 0150 22.

-Rakas, nyt jo edesmennyt, isäni sanoi aikanaan juhliessaan omia viisikymppisiään, että ”ei elämä ole täynnä vuosia, vaan vuodet ovat täynnä elämää”. Näinhän se on ja olen hirveän kiitollinen siitä kaikesta, mitä olen saanut kokea ja nähdä. On mukava hieman juhlistaa kakkukahvein näitä elämää täynnä olleita vuosia, totesi Timo Heinonen.

Tilaisuudessa on mahdollista myös käyttää puheenvuoroja ja esiintyä. Kahvitilaisuuteen on varattu aikaa liukuvasti aina kello 14:sta 17:ta. Tilaisuuteen edellytetään ennakkoilmoittautumista. Tilaisuuteen voi ilmoittautua etukäteen helmikuun 4. päivään mennessä sähköpostilla timo.heinonen@eduskunta.fi.