Valtiopäiväasiakirjoihin

 

Nykyiset toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

  • Puolustusvaliokunta (jäsen) 09.06.2015-
  • Valtiovarainvaliokunta (jäsen) 09.06.2015-
  • Valtiovarainvaliokunta, asumis- ja ympäristöjaosto (pj) 09.06.2015-

 

Aiemmat jäsenyydet ja tehtävät eduskunnan toimielimissä:

  •  Suuri valiokunta (jäsen) 03.04.2007 – 02.05.2007
  • Lakivaliokunta (varajäsen) 03.04.2007 – 20.10.2008, (jäsen) 21.10.2008 – 11.09.2009
  • Sivistysvaliokunta (varajäsen) 03.04.2007 – 02.05.2007, (jäsen) 03.05.2007 – 19.04.2011, (varajäsen) 03.05.2011 – 21.04.2015
  • Liikenne- ja viestintävaliokunta (varajäsen) 03.05.2007 – 11.09.2009
  • Ympäristövaliokunta (jäsen) 15.09.2009 – 21.04.2015
  • Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 03.05.2011 – 11.03.2014, (jäsen) 12.02.2013 – 21.04.2015
  • Puolustusvaliokunta (jäsen) 03.05.2011 – 21.04.2015
  • Eduskunnan kirjaston hallitus (jäsen) 03.05.2007 – 29.06.2011
  • Sivistysvaliokunta vpj 05.05.2015-09.06.2015
  • Lakivaliokunta vjäsen 05.05.2015-09.06.2015

 

Eduskuntaryhmä & luottamustehtävät Kokoomuksessa:

  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä 21.03.2007 –
  • Kokoomuksen Sivistyksen ja Osaamisen verkoston puheenjohtaja 1.12.2009 –
  • Kokoomuksen puoluehallituksen jäsen 1.1.2009 – 31.12.2011
  • Hämeen Kokoomuksen puheenjohtaja 1.1.2009 – 31.12.2011
  • Lopen Kokoomuksen puheenjohtaja